زوج های دانشجوی علم و صنعت، همسفر تا بهشت

بیست و پنجمین دوره‌ی طرح ملی همسفر تا بهشت با شعار سفری‌ به‌ سرزمین‌ رویاها، به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد و زوج های 1401 به سفر زیارتی سیاحتی مشهد مقدس رفتند.

حجت الاسلام و المسلمین شریف اصفهانی در جمع زوجهای دانشجوی دانشگاه علم و صنعت در مشهد مقدس حاضر شدند و مطالبی پیرامون زندگی دانشجویی و تأهل ارائه فرمودند.

در پایان به این عزیزان هدیه نقدی از طرف مسئول نهاد رهبری، هیات رئیسه و رئیس دانشگاه علم و صنعت اهدا شد

گفتگو با یکی از زوج های علم و صنعتی حاضر در اردو

فاطمه شاه‌حسینی و محمد خبازی علوی که دانشجوی مقطع ارشد مهندسی عمران برنامه ریزی حمل و نقل است زوج جوان دانشگاه علم و صنعت هستند که مهریه‌شان را 14 سکه انتخاب کرده‌اند، در ابتدا عروس‌خانم در تشریح دلایل پایین بودن مهریه‌اش می‌گوید: این عدد را بنابر سنت اهل بیت و نظری که حضرت آقا داشتند انتخاب کردیم و الان از این انتخاب کمال رضایت را داریم. من و همسرم هردو معتقدیم مهریه‌های سنگین بی‌مهر هستند چراکه لزوما پول ضامن خوشبختی انسانها نیست.

محمد خبازی در ادامه می‌گوید: 7 ماه قبل با یکدیگر ازدواج کردیم، سال‌ها همسایه بودیم اما خودمان یکدیگر را نمی‌شناختیم و صرفا خانواده‌های‌مان با یکدیگر در ارتباط بودند، پس از اینکه بزرگترها پاپیش گذاشتند آشنایی و ازدواج ما شکل گرفت، در خصوص مهریه هم امروز اگر سری به دادگاه‌ها بزنیم خواهیم دید که در راهروهای دادگاه‌ها سرشار از زوج‌هایی است که به خاطر یک مهریه سنگین تمام محبتی که میان‌شان بوده را از بین برده‌اند.

این دانشجوی دانشگاه علم و صنعت افزود: مهریه مانند ترازویی است که هرگز نباید یک کفه‌اش به یک طرف سنگینی کند و یکی از طرفین را اذیت کند.

وی در خصوص سختی‌ها و شیرینی‌های تاهل گفت: زندگی دانشجویی در کنار تاهل بسیار شیرین است، به شرط آن‌که انسان در زندگی بزرگوارانه برخورد کند اگر به دنبال رشد و بزرگ‌شدن هستیم، ازدواج بهترین مسیر است، اما انسان نباید هیچ‌گاه اخلاق را  فراموش کند.

آخرین رویدادها و برنامه های نهاد رهبری دانشگاه علم و صنعت را در کانال نهاد پیگیری فرمایید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.